ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ייעוץ מס רילוקיישן לארה"ב

תקופת תכנון רילוקיישן לארה"ב היא תקופה מרגשת. מדובר בשינוי עצום בחיי המשפחה, ולכן כולם צריכים להתכונן בכל מובן ולהיערך בכל היבט וגם – ובמיוחד – בהיבטי המס. למה הכוונה? ובכן, רילוקיישן לארה"ב, בין אם הוא חלקי ובין אם הוא מלא, מחייב את המהגר ואת משפחתו להבין כיצד עובדת שיטת המיסוי בארצות הברית, ולדעת שממועד השלמת התהליך והתחלת החיים החדשים בארה"ב כתושבי קבע בני המשפחה חייבים לדווח מדי שנה לרשות המיסים האמריקאית ולהעביר שיעור מסוים מההכנסות המשפחתיות לממשלת ארה"ב.

בכדי להימנע מעוגמת נפש עתידית חשוב לתכנן את הרילוקיישן לארה"ב בליווי רואה חשבון שהוא מומחה למיסוי אמריקאי ובעל ידע והבנה נרחבת גם במיסוי הישראלי (מס הכנסה וביטוח לאומי), ולהיעזר בידע, ניסיון והבנתו המקצועית בכדי לנהל את התהליך באופן מושכל ובטוח מתוך מטרה לסייע לכם להימנע מטעויות שאינן מחויבות המציאות וכך לחסוך סכומי כסף לא מבוטלים.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

כדאי לדעת

לא רבים יודעים זאת, אבל בין ישראל לארה"ב לא קיימת אמנת ביטוח לאומי ולכן במקרים בהם לא התקיים ניתוק תושבות ישנה חשיפה משמעותית להשלמת תשלומי ביטוח לאומי בישראל (בנוסף לתשלומי הביטוח הלאומי האמריקאי).

איך לבצע רילוקיישן לארה"ב בחוכמה?

עיקר הסוגיות הבוערות בעת ביצוע רילוקיישן לארה"ב נוגעות לשוני בין מערכות המס בישראל ובארה"ב. לא תמיד ניתן יהיה לפתור את כל הסוגיות בצורה שתוכל לצמצם את כפל המס באופן מלא, אבל בתכנון נכון של המעבר אפשר להגיע לתוצאות מצוינות המצמצמות באופן משמעותי חשיפה אפשרית לכפל מס ומגדילות את הרווחה הכלכלית של משק הבית.

בנוסף, לפני היציאה לרילוקיישן לארה"ב בהחלט מומלץ לוודא כי אתם מצויים בפוזיציה חזקה אל מול מס הכנסה שנשענת לא רק על "המבחן הכמותי" שקבעה רשות המיסים (דהיינו מספר ימי השהייה שלכם מחוץ לישראל), אלא גם נתמכת בפרמטרים האיכותיים שנקבעו בפסיקות השונות של בתי המשפט בישראל בתיקי המס שהגיעו לפתחם (דהיינו מבחנים שמטרתם להוכיח היכן מצוי מרכז האינטרסים הכלכליים והחברתיים של הנישום).

ייעוץ מס כאשר מבצעים רילוקיישן לארה"ב

ככל שאדם שאינו אזרח אמריקאי מתכונן למעבר לארה"ב, בין אם לתקופת זמן מוגבלת ומוגדרת מראש ובין אם לתקופת זמן ממושכת או שאינה ידועה, ניתן לנצל את ההזדמנות על מנת לבצע שינויים קריטיים שישפיעו מאוד על הכיס שלכם רגע לפני המעבר ולכן חשוב ללמוד את הנושא ולהתייעץ מול מי שיש באפשרותו לראות ולהבין עבורכם את תמונת המס השלמה בשתי המדינות טרם ביצוע מעבר כזה.

חובת דיווח על הכנסות ותשלומי מיסים

כל ייעוץ מס לרילוקיישן לארה"ב יתחיל מנושא חובת הדיווח על הכנסות. כיוון ששיטת המיסוי בארצות הברית היא פרסונלית, חלה חובה על כל אזרח ותושב לדווח ל־IRS על הכנסות ורווחים שקיבל מכל גורם הן בארצות הברית והן בכל מקום בעולם.

את דוח המס השנתי – הוא טופס 1040 המוכר והידוע – יש להגיש מדי שנה בחודשי האביב. גם אם תשלום המס מנוכה דרך קבע מהמשכורת שלכם, עליכם לדווח על הכנסותיכם משכר עבודה בשנת המס הנתונה. אם אתם עצמאים ומנכים בעצמכם את תשלומי המס, טופס 1040 הוא הזדמנות טובה לבדוק אם לא שגיתם בסכומים שהעברתם במשך השנה, ואם עליכם להשלים את החסר. זכרו שעליכם לדווח לא רק על הכנסותיכם אלא גם על הכנסות המשפחה כולה ובפרט הכנסות של בני הזוג וילדים. אם כן, הדבר הראשון שיש לעשות עם הגעתכם לארצות הברית, הוא להבין מה סטאטוס ההגירה ומעמד המס שלכם בשנת המעבר וזאת על מנת להיערך בהתאם ולבצע את הפעולות הרלוונטיות לדיווח מלא וחוקי על הכנסותיכם.

ייעוץ מס רילוקיישן לארצות הברית

להסדיר את העניינים גם בארץ

אחת העצות החשובות ביותר שתקבלו מכל יועץ מס בתהליך הרילוקיישן, היא להסדיר את ענייניכם גם בארץ. ואין הכוונה רק לרשויות המס, אלא גם למוסד לביטוח לאומי. זכרו שגם אם העתקתם את חייכם לארצות הברית, וכל חייכם התעסוקתיים והמשפחתיים מתנהלים בארצות הברית, כל עוד לא דיווחתם על ניתוק תושבות אתם אזרחי ישראל וחייבים לדווח על הכנסותיכם לרשויות המס ולשלם את דמי הביטוח הלאומי וביטוח הבריאות. כיוון שגם תושבי ארצות הברית חייבים לשלם דמי ביטוח לאומי, ומפני שלא נחתמה אמנה לביטחון סוציאלי בין ארצות הברית לישראל, כדי להימנע מתשלומים כפולים כדאי שתסדירו את מעמדכם במוסד לביטוח לאומי בארץ ותצהירו על כוונתכם להגר מהארץ.

רואה חשבון רילוקיישן לארצות הברית

מה ההבדל בין רילוקיישן חלקי לרילוקיישן מלא לארה"ב?

קיימים שני סוגים של רילוקיישן לארה"ב:

רילוקיישן חלקי

ברילוקיישן חלקי המהגרים שומרים על מעמדם האזרחי במדינת המוצא ולא מצהירים על כוונתם לנתק את תושבותם. אם אתם מתכננים רילוקיישן לארה"ב ואין בכוונתכם לנתק את תושבותכם, כדאי שתעדכנו את רשויות המס ואת המוסד לביטוח לאומי בדבר הרילוקיישן המתוכנן. תקנות המס בישראל מאפשרות לישראלים לנכות את ההוצאות שהוציאו בתהליך ההגירה לצורך ייצור הכנסה, אך כדי לא לספוג קנסות בגין אי־תשלום מיסים ודמי ביטוח לאומי ולהימנע מעונשים כדאי מאוד לקבל ייעוץ מלא מיועץ מס הבקיא בכל היבטי המיסוי בתהליך הרילוקיישן.

רילוקיישן מלא

רילוקיישן מלא הוא תהליך הגירה לכל דבר וכולל ניתוק תושבות והעברת החיים במלואם לארצות הברית. כדאי שתצהירו על כוונתכם לרשויות המס בארץ ותמציאו את כל האסמכתאות המעידות על העברת מרכז חייכם לארצות הברית. כדי לקבל מעמד של תושב חוץ ולהימנע מאי־הבנה בינכם ובין הרשויות, מאי־תשלום, מקנסות ומחובות כדאי שתתחילו לפעול בטרם תעזבו את הארץ, ורצוי שתקבלו עזרה בתהליך מרואה החשבון שלכם.

רואה חשבון רילוקיישן

אם אתם מחליטים על רילוקיישן מלא לארצות הברית ומודיעים על כוונתכם לנתק את קשרי התושבות שלכם למדינת ישראל, ייתכן שתידרשו לשלם מס יציאה אם רשומים על שמכם נכסים בישראל וטרם מימשתם אותם.

מס יציאה ומימוש נכסים בישראל

מס היציאה נועד למנוע מצב שבו תממשו את הנכסים בהיותכם תושבי חוץ, ותגזלו ממדינת ישראל את המיסים שהייתה מרוויחה ממימוש הנכסים לו הייתם אזרחיה. מס היציאה אמור לפצות את מדינת ישראל על אובדן המס בכך שהוא ממסה את הרווחים שתצברו מהנכס כל עוד אתם אזרחי המדינה ועד לרגע שתנתקו את תושבותכם כחוק. תוכלו לשלם מס היציאה עם ניתוק תושבותכם בשיעור ערכו של הנכס כאילו מימשתם אותו. לחלופין תוכלו לשלם את מס היציאה רק עם מימוש הנכס בפועל גם אם עד אז ישתנה מעמדכם ותוגדרו כתושבי חוץ.

שירותי ייעוץ מס בתהליך הרילוקיישן לארצות הברית

על אמנת המס בין ישראל וארצות הברית שמעתם?

אם עדיין לא שמעתם על אמנת המס בין שתי המדינות, כדאי שתקדישו זמן כדי ללמוד עליה ולהבין איך היא מגינה עליכם מתשלומי מס כפולים בישראל ובארצות הברית. אמנת המס שומרת על האינטרסים של אזרחים ותושבים כאחד גם בארצות הברית וגם בישראל ומוודאה שלא ייגבה מהם מס שכבר שולם במדינת התושבות או במדינת המוצא. הוראותיה של אמנת המס מוחלות כחוק לכל דבר ועניין, ואם נמצא ששילמתם מס כפול שלא לצורך, יש לכם זכות לדרוש החזר בגין התשלום הכפול.

משרד ביטס - רואה חשבון רילוקיישן לארצות הברית
שירותים נלווים שמקלים על החיים

בעת תכנון מס טרם יציאת הנישום לתקופת רילוקיישן לארה"ב נהיה מעוניינים לקבל תמונת מצב מקיפה ככל היותר של מצבו הנוכחי של הנישום בכדי שנוכל להמליץ לו על דרך הטובה והנכונה ביותר עבורו, בין הדברים שאנו בוחנים ולוקחים בחשבון בעת העבודה על התיק (רשימה חלקית):

מה תהיה תקופת השהייה הצפויה בארה"ב?
האם הנישום מחזיק באזרחות אמריקאית לפני המעבר או צפוי לקבל במהלך המעבר גרין קארד?

מה הנכסים אותם מחזיק הנישום?

רשימת קופות פנסיה, השתלמות וחסכונות פיננסיים המוחזקים בידי הנישום בדגש על הנכסים הנזילים הניתנים למימוש מידי

אילו נכסים אחרים מצויים ברשות הנישום ומפיקים הכנסה שוטפת?
האם הנישום אמור להמשיך ולקבל קצבאות מישראל גם לאחר עזיבתו?

שירותי ייעוץ מס בתהליך הרילוקיישן

לפני שתתחילו בתהליך הרילוקיישן לארצות הברית, חשוב מאוד שתסדירו את התושבות גם בארץ וגם בארצות הברית כדי להימנע מטעויות מס, מצבירת חובות ומעונשים מחמירים. לשם כך כדאי לקבל ייעוץ מלא ומקיף מרואה חשבון אמריקאי בישראל, מומחה למיסוי אמריקאי ומוסמך IRS המורשה לייצג נישומים ברשות המיסים האמריקאית ולפעול בשמם. מרגש להתחיל חיים חדשים בארצות הברית, אך צריך לעשות את זה נכון. חושבים על רילוקיישן לארה"ב? נמצאים בעיצומו של התהליך? חיים בארה"ב וצריכים להתחיל לדווח על הכנסותיכם? מחפשים רואה חשבון רילוקיישן? דברו איתי עוד היום וקבלו את סל השירותים המלא לרילוקיישן נעים ובטוח. ושיהיה בהצלחה!

למה לבחור לעבוד איתנו?

פשוט וקל

לאורך השנים פיתחנו במשרד מתודולוגיית עבודה חדשנית לתקשורת מול הלקוח שמטרתה לייעל ולפשט את תהליכי עבודה על מנת שנוכל לסייע לכם ולמקד אתכם רק במסמכים והנתונים שאנחנו צריכים לקבל כדי להגיש את דוח המס באופן יסודי ובזמן.

חיסכון בזמן ובכסף

עזרו לנו לעזור לכם! כאשר אתם עובדים מולנו באון ליין נוכל לייעל את התהליך ולספק את השירות במהירות שיא

מקצועיות

למשרד רואי חשבון ביטס יש את כל הכלים והיכולות להיות שם בשבילכם, על מנת לתכנן את נושא המס הכרוך במעבר שלכם לארה"ב וזאת בכדי שתוכלו לפנות לעצמכם זמן על מנת להתעסק בשאר הנושאים (ויש לא מעט כאלה) הקשורים למעבר.

תמחור הוגן ושקוף

מערכת תמחור חדשנית המשקללת מספר פרמטרים באופן יחסי והוגן דואגת לכך שהשירות יתומחר בהתאם למורכבות העבודה, רמת האחריות וזמן העבודה הצפוי שלנו על התיק.

סינרגיה

אנחנו אחד המשרדים הבודדים בארץ המסוגל לספק שירותי הגשת דיווחי מס בארה"ב ובישראל – זו עיקר המומחיות שלנו והיתרון היחסי שלנו בשוק ולכן מי שיבחר לעבוד איתנו בישראל ובארה"ב יכול להיות סמוך ובטוח שבחר במקום שיוכל לנהל את תהליך ההגשה בגישה הוליסטית ומקצועית על מנת להביא לתוצאת המס האופטימלית עבורו.

עמרי ביטס
לקוחות ממליצים
״
״
לקריאה נוספת
מילוי בקשה tax identification number israel
מה זה Tax ID?

TAX ID הוא מספר זיהוי של נישומים משלמי מיסים בארצות הברית. בשמו הרשמי הוא מכונה Individual Taxpayer Identification או ITIN. באמצעות מספר הזיהוי הזה הנישומים

קרא עוד

תפריט נגישות