ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

הגשת דיווחי מס במסגרת תוכנית גילוי מרצון בארה"ב

תוכנית גילוי מרצון של ממשלת ארצות הברית מאפשרת לאזרחים אמריקאים החיים מחוץ לגבולותיה לחזור ולדווח על הכנסותיהם לממשלת ארצות הברית גם אם לא עשו זאת עד כה בשל חוסר ידע, חוסר הבנה ונסיבות מוצדקות.

תוכנית גילוי מרצון – STREAMLINED FOREIGN OFFSHORE PROCEDURES – פותחת חלון הזדמנויות ייחודי לכל אזרח אמריקאי שחי בארץ זרה ולא הגיש דיווחי מס כנדרש בחוק האמריקאי, ומאפשרת לו להגיש דיווחי מס כסדרם וליהנות מהגנה מלאה.

הקו המנחה של ממשלת ארצות הברית בהתוויית התוכנית הוא שמרבית האזרחים המתגוררים מחוץ לגבולות ארצות הברית, אינם ממלאים את חובת הדיווח שלהם ושותפים בשוגג ובתום לב להעלמות מס משמעותיות. כדי לחסוך מהם את עוגמת הנפש הנלווית לחקירות מס, להיטלים נוספים ולעונשים כבדים וכדי לאפשר להם לחזור למוטב בלי להסתבך עם רשויות החוק יזמו המחוקקים האמריקאים את תוכנית הגילוי מרצון ועזרו למיליוני אמריקאים ברחבי העולם לפתוח דף חדש ונקי מול רשויות המס בארה"ב.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

כדאי לדעת

התוכנית מיועדת עבור מי שהתקיים לגביו יסוד של "תום לב" ובשל כך לא הגיש דיווחי מס בעבר, כלומר רק מי שיוכל להסביר באופן מספק כי אי הגשת דיווחי המס לא הייתה מכוונת זדון או מרצון להעלים מיסים בארה"ב.

גילוי מרצון בארה"ב

אזרחים אמריקאים שאינם מתגוררים בגבולות ארצות הברית, לא הגישו דיווחי מס בעבר ויכולים להוכיח שפעלו בתום לב ולא בכוונת זדון, נקראים להשתתף בתוכנית גילוי מרצון בארה"ב שמעודדת אותם לחזור למוטב ומסייעת להם בכך.

תוכנית גילוי מרצון הותוותה ואושרה בחקיקה לפני מספר שנים, והיא פועלת מזה כמה שנים. התוכנית סייעה לאזרחים רבים להסביר את הסיבות להיעדר הדיווח, להסדיר את מעמדם ולחזור ולהגיש דיווחים כסדרם.

ככל שחולף הזמן, חלון ההזדמנויות שנפתח עם אישור התוכנית הולך ונסגר. אזרחים שלא ניצלו את ההזדמנות ולא הסדירו את מעמדם ב־IRS יתקשו להוכיח הגינות ותום לב וכל טענה שיטענו עלולה להידחות. ולכן חשוב מאוד לחזור למוטב במהירות, ויפה שעה אחת קודם.

גילוי מרצון בארה"ב

להשתתף בתוכנית גילוי מרצון ולהימנע מסנקציות

כדי להימנע מחקירות מס, מסנקציות, מקנסות כבדים ואף מעונשי מאסר מומלץ לכל אזרח אמריקאי שאינו מתגורר בארצות הברית ולא הגיש דיווחי מס סדירים, לבחון שוב את מעמדו ברשות המיסים ולמלא את חובותיו כלפי ממשלת ארצות הברית.

בהיעדר דיווח אתם נחשבים למעלימי מס החייבים כספים לממשלתכם. החבות שלכם עלולה לצבור קנסות בשיעור של 25 אחוזים וכן ריבית שנתית גבוהה בשיעור של שישה אחוזים. חשוב שתדעו שהיעדר דיווח או דיווח חלקי ולוקה בחסר הם עבירה פלילית. רישום פלילי מסכן את אזרחותכם, ובכניסתכם לגבולות ארצות הברית אתם עלולים למצוא את עצמכם מאחורי סורג ובריח.

תוכנית גילוי מרצון בארצות הברית

מי יכול להגיש דוחות במסגרת הליך גילוי מרצון?

תוכנית הגילוי מרצון חלה על כל אזרח אמריקאי ועל כל תושב המחזיק אשרת שהייה תקפה, שמתגוררים מחוץ לגבולות ארצות הברית ולא הגישו דיווחי מס סדירים בעבר.

גם אזרחים ותושבים חוקיים שמעולם לא נכנסו לגבולות ארצות הברית חייבים בדיווחי מס ויכולים להסדיר את מעמדם באמצעות תוכנית הגילוי מרצון.

על מי מוטלת חובת הדיווח השנתי?

  • עוסקים עצמאיים שהכנסתם השנתית עולה על 400 דולר בשנה.
  • עובדים שכירים בהתאם למצבם האישי, המשפחתי ודירוג ההכנסה שלהם.
  • אזרחים זרים הנהנים מהכנסות שמקורן בארצות הברית.
  • אנשי עסקים זרים הפועלים בארצות הברית, משקיעים בה וקוצרים רווחים מפעילותם.
הצהרת "תום לב" על גבי טופס 14653​

אזרחים אמריקאים? אל תמתינו לרגע האחרון. בדקו עוד היום את התאמתכם לתוכנית הגילוי מרצון והגישו מיד את דיווחי המס שלכם.

נצלו את רצונם הטוב של ממשלת ארצות הברית ושל רשות המיסים האמריקאית והימנעו מסנקציות, מקנסות ומעונשים כבדים.

מהם הדוחות שיש להגיש במסגרת גילוי מרצון בארה"ב?

רשות המיסים האמריקאית הגדירה כמה קריטריונים להשתתפות בתוכנית הגילוי מרצון. אם אינכם יודעים מהם הקריטריונים שהוגדרו, דברו עם צוות רואי החשבון שלנו במשרד ביטס.

אם אתם מועמדים מתאימים לתוכנית, הנה המסמכים שתתבקשו להגיש:

דוח מס הכנסה לאזרח אמריקאי (1040)

בגין שלוש השנים האחרונות, או דוחות מתקנים (X1040) במקרים בהם הוגשו בעבר דוחות, אך הושמט מהם מידע רלוונטי (כמו טפסי 8938, 5471, 3520 וכדומה)

דוחות FBAR

(Foreign Bank Account Reporting) בגין שש השנים האחרונות

הצהרת "תום לב" על גבי טופס 14653

הצהרה לפיה הנך עומד בקריטריונים של התוכנית ואי הדיווח בעבר היה כתוצאה מתום לב:
"due to non-willful conduct"

אם הגשתם את הדוחות המתאימים ל־IRS ולא קיבלתם תשובה, אתם יכולים להניח שבקשתכם התקבלה ושניתנה לכם האפשרות להגיש דיווחי מס לפי תנאי התוכנית. המשיכו להגיש את דיווחי המס השנתיים במועד.

חשוב שתדעו שכל עוד אתם ממשיכים להתגורר מחוץ לגבולות ארצות הברית, תוכנית הגילוי מרצון חלה עליכם, ואתם נדרשים לעמוד בתנאיה.

לא יודעים מה אתם נדרשים לעשות? דברו אתנו. צוות המקצוענים של משרד ביטס יבחן את מצבכם ויעזור לכם להסדיר את מעמדכם ב־IRS, לחזור למוטב ולהימנע מסנקציות, מהיטלים ומעונשים.

למה לבחור לעבוד איתנו?
פשוט וקל

לאורך השנים פיתחנו במשרד מתודולוגיית עבודה חדשנית לתקשורת מול הלקוח שמטרתה לייעל ולפשט את תהליכי עבודה על מנת שנוכל לסייע לכם ולמקד אתכם רק במסמכים והנתונים שאנחנו צריכים לקבל כדי להגיש את דוח המס באופן יסודי ובזמן.

חיסכון בזמן ובכסף

עזרו לנו לעזור לכם! כאשר אתם עובדים מולנו באון ליין נוכל לייעל את התהליך ולספק את השירות במהירות שיא

מקצועיות

לאורך השנים נעזרו בשירותינו מאות אזרחים אמריקאים החיים מחוץ לארה"ב לצורך ליווי התהליך, בכל המקרים סיימנו את התהליך בהצלחה רבה לשביעות רצון הלקוח וה-IRS. כאשר אתם בוחרים בנו ללוות אתכם בהליך זה אתם נהנים מניסיון מצטבר של מאות מקרים דומים ומבינים כי התיק שלכם מטופל בידי אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים אשר יעשו כל מאמץ לסייע לכם לסיים את התהליך בפרק זמן קצר ולהגיש את המסמכים בסטנדרט המקצועי הגבוה ביותר שיש לשוק להציע.

תמחור הוגן ושקוף

מערכת תמחור חדשנית המשקללת מספר פרמטרים באופן יחסי והוגן דואגת לכך שהשירות יתומחר בהתאם למורכבות העבודה, רמת האחריות וזמן העבודה הצפוי שלנו על התיק.

סינרגיה

אנחנו אחד המשרדים הבודדים בארץ המסוגל לספק שירותי הגשת דיווחי מס בארה"ב ובישראל – זו עיקר המומחיות שלנו והיתרון היחסי שלנו בשוק ולכן מי שיבחר לעבוד אתנו בישראל ובארה"ב יכול להיות סמוך ובטוח שבחר במקום שיוכל לנהל את תהליך ההגשה בגישה הוליסטית ומקצועית על מנת להביא לתוצאת המס האופטימלית עבורו.

עמרי ביטס
ממליצים עלינו
״
״
לקריאה נוספת
טופס 1099
טופס 1099 (Form 1099)

טופס 1099 הוא טופס לדיווח על הכנסות והוצאות לרשות המיסים האמריקאית, ה־IRS. הוא משמש לדיווח על הכנסות שאינן שכר עבודה כמו דיבידנדים, רווחי הון או

קרא עוד >>

תפריט נגישות