ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

הגשת דוחות מס אמריקאים לאזרחים אמריקאים (טופס 1040)

אזרחי ארה"ב החיים מחוץ לארה"ב נדרשים להגיש דוחות מס פדראליים בכל שנה ל IRS. מאחר וארה"ב ממסה את אזרחיה על בסיס אזרחות על כל אזרח אמריקאי להגיש דוח שנתי מסוג 1040 ולדווח כתושב מס בארה"ב על הכנסותיו הכלל עולמיות. 

כאשר אזרח אמריקאי חי מחוץ לארה"ב ישנן התאמות ספציפיות לדיווחים השנתיים הדרושים בארה"ב שמומלץ להכיר בכדי להגיש את הדיווח בצורה שלמה ומקצועית ולא להיות חשוף לקנסות.

במרבית המקרים, מאחר ושיעור המס בישראל הינו גבוה משיעור המס בארה"ב לא יהיה חיוב נוסף במס בארה"ב, עם זאת מאחר ובין ארה"ב וישראל לא קיימת אמנת ביטוח לאומי בהחלט עשויים להיות מקרים בהם אזרחי ארה"ב חשופים למיסים סוציאליים בארה"ב כמו Self-Employment Tax  עבור מי שהינו עצמאי בישראל או Net Investment Income Tax עבור מי שעבר רף הכנסה מסוים וחלק מהכנסותיו נובע ממקורות פאסיביים

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

טופס 1040

לפניכם טופס 1040 להורדה והוראות מילוי של הטופס כפי שהן מופיעות באתר IRS האמריקאי.

הוראות מילוי לטופס 1040

הסתבכתם עם מילוי טופס 1040? יש לכם שאלות כלשהן? אנחנו כאן בשבילכם!

מיסוי אזרחי ארצות הברית הגרים בישראל

ישנם מקרים נפוצים מאוד בהם אזרח אמריקאי החי בישראל יהיה זכאי להחזרי מס מרשות המס הפדראלית בארה"ב:

החזר מס לסטודנטים

במסגרת ה AOTC ("American Opportunity Tax Credit") סטודנט בעל אזרחות אמריקאית הלומד באחת מהאוניברסיטאות בארץ או במרכז הבינתחומי ומשלם שכר לימוד לתואר ראשון זכאי במקרים מסוימים (תלוי מצב משפחתי ורמת הכנסה) לקבל זיכוי מס בגין הוצאות שכר הלימוד ששילם במהלך שנת המס. זיכוי המס תלוי בהוצאות שכר הלימוד ששולמו ויכול להגיע לסכום מקסימלי של 2,500$ לכל שנת מס, כאשר עד 1,000$ מתוך סכום זה ניתן לקבל כהחזר מס בעת הגשת הדוח השנתי ל IRS.

החזרי מס להורים לילדים עם אזרחות אמריקאית

במסגרת תוכנית ה CTC ("Child Tax Credit") הורים עובדים לילדים המחזיקים באזרחות אמריקאית עם מספר SSN זכאים לקבל החזר מס בגין כל ילד העשוי להגיע לסכום מקסימלי של 1,400$ לכל ילד עד גיל 17. גובה ההחזר נקבע בהתאם לרמת הכנסה והמצב המשפחתי.

מענקי קורונה

מי שטרם הספיק להגיש את דיווחי המס שלו לשנים 2020 ו – 2021 ולא קיבל את מענקי הקורונה יכול להזדרז ולהגיש את הדיווחים לשנים אלו ובהם לבקש את מענקי הקורונה. מענקי הקורונה התקבלו ב 3 פעימות:

  • פעימה ראשונה – מענק מקסימלי של 1,200 דולר לכל מבוגר ו – 500 דולר לכל ילד 
  • פעימה שנייה – מענק מקסימלי של 600 דולר לכל מבוגר/ילד
  • פעימה שלישית – מענק מקסימלי של 1,400 דולר לכל מבוגר/ילד

המענק המקסימלי הינו תלוי מצב משפחתי ורמת הכנסה של מגיש הדוח, את הבקשה לקבלת מענק ראשון ושני אנו מחשבים בעת הכנת דוח 2020 ואת הבקשה לקבלת המענק השלישי אנו מחשבים בעת הכנת דוח 2021.

תקופת התיישנות

תקופת התיישנות - התיישנות על בקשה לקבלת החזרי מס תהיה לאחר 3 שנים ממועד ההגשה המקורי של דוח המס (במרבית המקרים 15 באפריל). לדוגמא התאריך האחרון להגשת דוח המס לשנת 2019 ובו בקשה לקבלת החזר מס תהיה ביום 15/4/2023 היות ומועד ההגשה המקורי של דוח 2019 הינו 15/4/2020. משרד רואי חשבון ביטס יוכל לסייע לך להגיש את כל הדיווחים הנדרשים בארה"ב בצורה תקינה, שלמה ומקצועית, למצות את כל זכויותיך המגיעות לך מתוקף היותך אזרח אמריקאי ובמידת הצורך לצמצם את חבות המס האפשרית עד למינימום הנחוץ, תוך ביצוע תכנוני מס והתאמות נדרשות להכנסה.

דוח מס אמריקאי

טופס 1040 הוא אחד הטפסים החשובים ביותר למשלם המיסים האמריקאי, וחשוב מאוד להקדיש זמן למילויו. טופס 1040 הוא למעשה אמצעי הדיווח הממצה והטוב ביותר על הכנסתו של כל אחד מאזרחי ארה"ב ותושביה, והוא כולל בתוכו בקשה להחזר מס. מילוי נכון של הטופס מבטיח למיליוני אמריקאים החזרי מס בסכומים משמעותיים מדי שנה. אפשר למלא טופס 1040 מקוון באתר ה־IRS ואפשר גם להוריד אותו ישירות מהאתר, למלא אותו ידנית ולשלוח אותו בדואר רשום לכתובת הנקובה בו. 

אז מה יש בטופס 1040? ובכן, חלקו הראשון של הטופס נועד לזיהוי הנישום הממלא אותו. זה המקום למלא מידע בסיסי כמו שם, כתובת, מספר ביטוח לאומי, מעמד המס הפרטני של הנישום וכן מידע על הנתמכים שלו. בחלקו השני של הטופס הנישום מחשב את הכנסתו השנתית החייבת במס תוך פירוט מלא של כלל הכנסותיו בשנת המס הנתונה. בעמוד השני של הטופס יש לחשב את שיעור המס שהנישום חייב וליידע את רשות המיסים על ניכויי מס שכבר הועברו ל־IRS על ידי המעסיק שלו. בחלק זה יש לחשב את שיעור ההחזר שהנישום זכאי לו. נישומים זכאים להחזרי מס אם הם שילמו לאורך השנה יותר מס מכפי שנדרש.

איך למלא נכון את הטופס?​

אז איך ממלאים טופס 1040? אף שהטופס נראה עמוס ומורכב, תהליך המילוי אינו מסובך כלל. אם בכל זאת אתם חוששים למלא את הטופס לבדכם, אל תהססו להתייעץ עם רואה חשבון מומחה למיסוי אמריקאי ומוסמך IRS. רואה חשבון אמריקאי בישראל ימלא בשבילכם את הטופס ויוודא שכל המידע הרלוונטי נרשם בו, ושכל צורכי המס שלכם נענים כדי שתקבלו במהרה את ההחזרים המגיעים לכם.

מיסוי אזרחי אמריקה הגרים בישראל

מידע אישי של הנישום

בשלב הראשון – שלב המידע המזהה – יש למלא פרטים על מצבו המשפחתי של הנישום, את שמו המלא של הנישום, את כתובתו ואת מספר הביטוח הלאומי שלו. לאחר שלב הזיהוי הבסיסי הנישום נשאל אם הוא מחזיק בבעלותו מטבעות וירטואליים. על שאלה זו יש לענות לחיוב או לשלילה לפי הצורך. לאחר מכן הנישום מתייחס לשאלת הנתמכים וממלא את פרטי הנתמכים שלו. אם שאלה מסוימת אינה רלוונטי לנישום, הוא יכול להשאיר את השדה ריק ולעבור הלאה לשאלות הבאות.

מילוי נכון של טופס 1040

מידע על שיעור המס שנוכה במשך השנה​

בשלב השלישי והאחרון – שלב המידע על שיעור המס שנוכה במשך השנה – הנישום צריך לפרט את סכומי המס שכבר שילם בין שנוכו ממשכורתו ובין שניכה מהכנסתו בעצמו אם הוא עוסק עצמאי. עובדים שכירים יכולים לקבל מידע על שיעור המס שנוכה ממשכורתם לאורך השנה, מטופס W-2. אם הנישום שילם מס באמצעות משכורתו, והסכומים עולים על סכומי הניכוי הסטנדרטיים המצוינים בטופס 1040, הוא יקבל החזר מס, ואפשר לומר שזהו המצב של מרבית האמריקאים. יש לחשב את ההפרש שהנישום זכאי לקבל כהחזר ולציינו בסעיף 35a בטופס.

רואה חשבון למילוי טופס 1040

איזה מידע צריך למסור על הכנסות?

בשלב השני – שלב המידע על ההכנסות – יש למלא מידע על מצבו התעסוקתי של הנישום, אם הוא עצמאי או שכיר וכמה הוא השתכר בשנת המס הנתונה. שכירים יכולים לקבל מידע על הכנסתם מטופס W-2 שהמעסיק שלהם ממלא. יש לנקוב בהכנסה השנתית הכוללת (ברוטו) ללא הניכויים. הנישום צריך להתייחס לסכומי הניכוי הסטנדרטיים המצוינים בצד הטופס, ולמלא את סעיף הניכוי הסטנדרטי לפי מצבו המשפחתי. אם הנישום תרם לעמותות או לצדקה במשך השנה, הוא צריך לציין זאת במקום המתאים ולנקוב בסכום הניכוי הסטנדרטי לתרומות. בסופו של החלק השני יש לחשב את סך ההכנסה השנתית החייבת במס. יש לחשב סך זה בהתאם לטבלת המס המצורפת להוראות מילוי הטופס. ​

מילוי נכון של טופס 1040

השלמת הטופס ושליחתו לIRS

כדי להשלים את תהליך מילוי הטופס יש לחתום עליו ולשלוח אותו בדואר רשום לכתובת הנקובה בדף הוראות המילוי. יש להקפיד ולמלא את כל המידע הנדרש בטופס. אפשר להשאיר שדות ריקים אם הם אינם רלוונטיים לנישום. חשוב מאוד לשלוח את הטופס לפני המועד האחרון המצוין בו. ה־IRS ממליץ לנישומים למלא טופס 1040 מקוון כדי להימנע משגיאות, מטעויות וממשלוח מאוחר.

טופס 1040 המדריך המלא למילוי נכון

למה להיעזר ברואה חשבון מומחה למיסוי אמריקאי?

רואה חשבון מומחה למיסוי אמריקאי ומוסמך IRS יכול למלא בשבילכם טופס 1040 בקלות, ביעילות ובמהירות. הוא יוודא שאף פרט אינו חסר בטופס ושלא נרשמו נתונים לוקים בחסר או שגויים. רוצים להבטיח החזר מס בשיעור מרבי? תנו לרואה החשבון שלכם לערוך את כל החישובים הנחוצים כדי שהסכום במלואו יגיע אליכם במהרה ובזמן. אזרחים אמריקאים המתגוררים בישראל? ישראלים ומתגוררים בארה"ב? משקיעי נדל"ן ומנהלי עסקים בארה"ב? אל תתמודדו עם טופס 1040 לבד. דברו איתי עוד היום, ויחד נגיש ל־IRS את המידע השלם לגביכם ונקבל את ההחזרים המגיעים לכם במלואם.

למה לבחור לעבוד איתנו?

פשוט וקל

לאורך השנים פיתחנו במשרד מתודולוגיית עבודה חדשנית לתקשורת מול הלקוח שמטרתה לייעל ולפשט את תהליכי עבודה על מנת שנוכל לסייע לכם ולמקד אתכם רק במסמכים והנתונים שאנחנו צריכים לקבל כדי להגיש את דוח המס באופן יסודי ובזמן.

חיסכון בזמן ובכסף

עזרו לנו לעזור לכם! כאשר אתם עובדים מולנו באון ליין נוכל לייעל את התהליך ולספק את השירות במהירות שיא

מקצועיות

צוות המשרד מורכב מרואי חשבון ואנשי מס שעברו הכשרות ממוקדות בישראל ובארה"ב לטובת מתן שירות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

תמחור הוגן ושקוף

מערכת תמחור חדשנית המשקללת מספר פרמטרים באופן יחסי והוגן דואגת לכך שהשירות יתומחר בהתאם למורכבות העבודה, רמת האחריות וזמן העבודה הצפוי שלנו על התיק.

סינרגיה

אנחנו אחד המשרדים הבודדים בארץ המסוגל לספק שירותי הגשת דיווחי מס בארה"ב ובישראל – זו עיקר המומחיות שלנו והיתרון היחסי שלנו בשוק ולכן מי שיבחר לעבוד איתנו בישראל ובארה"ב יכול להיות סמוך ובטוח שבחר במקום שיוכל לנהל את תהליך ההגשה בגישה הוליסטית ומקצועית על מנת להביא לתוצאת המס האופטימלית עבורו.

עמרי ביטס
ממליצים עלינו
״
״
לקריאה נוספת
מילוי בקשה tax identification number israel
מה זה Tax ID?

TAX ID הוא מספר זיהוי של נישומים משלמי מיסים בארצות הברית. בשמו הרשמי הוא מכונה Individual Taxpayer Identification או ITIN. באמצעות מספר הזיהוי הזה הנישומים

קרא עוד
מס סניף בארצות הברית
מס סניף בארצות הברית

מס סניף, או בשמו הרשמי – מס רווחי סניף (Branch income), הוא מס שממשלת ארצות הברית מטילה על רווחים של תאגידים זרים שמפעילים סניפים או

קרא עוד

תפריט נגישות