ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

הגשת דוחות FBAR

אזרחים אמריקאים נדרשים לדווח על החזקה או עניין בנכסים פיננסיים המוחזרים מחוץ לארה"ב במסגרת דוח ה – FBAR (Foreign Bank Account Reporting). אי הגשת דיווח מלא במועד עשויה לגרור קנסות כבדים בגין חשבונות שלא דווחו במועד.

במקרה של דוח FBAR הקנסות מיותרים לחלוטין היות והדוח הינו דוח אינפורמטיבי שמספק מידע אודות יתרת החשבון ופרטיו ואין חבות מס בגין הנתונים המופיעים בו, לכן כל דיווח חלקי או חסר עלול לחשוף אתכם לקנסות מיותרים שאינם מחויבי המציאות.

FBAR - מה זה?

דוח FBAR רלוונטי לכל אזרח אמריקאי המחזיק בנכסים פיננסיים מחוץ לארה"ב בסכומים מצטברים העולים על 10,000$ ביום מסוים במהלך השנה. דהיינו כאשר סך יתרות כל החשבונות הפיננסיים המוחזקים מחוץ לארה"ב עולה על 10,000$ בחישוב מצרפי במהלך שנת המס אזי קיימת חובה להגיש את דוח ה FBAR. במקרה של אזרח אמריקאי החי מחוץ לארה"ב דוח זה מאוד נפוץ היות ומדובר בסכום נמוך באופן יחסי שלרוב אנשים מצליחים לצבור לאחר ותק עבודה של שנים מעטות.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

כדאי לדעת

בהתאם להוראות הטופס יש לדווח על כל חשבון בו יש לאזרח האמריקאי אינטרס כלכלי, כלומר בעלות (בין אם בעלות בלעדית על החשבון ובין אם בעלות משותפת) או זכות חתימה.

הגשת הדוח

הדוח מוגש באופן נפרד מדוח המס האמריקאי היות ומופנה למשרד האוצר האמריקאי ולא ל – IRS. במקרים מסוימים בהם שווי הנכסים הכספיים עולה על 200,000$ ייתכן ויהיה צורך בדיווח דומה גם בדוח המס האמריקאי על גבי טופס 8938 (מוכר יותר בכינוי של דיווח FATCA), לכן מומלץ תמיד להתייעץ עם רואה החשבון האמריקאי שלכם בכדי להבין האם עשוי לחול עליכם גם דיווח FATCA.

המועד האחרון להגשת דוח ה FBAR הינו ב 15 לאפריל של שנת המס העוקבת, עם זאת בשנים האחרונות ניתנה ארכה גורפת להגשה עד לתאריך של ה 15 באוקטובר של שנת המס העוקבת (במקרה של דוח 2023 המועד האחרון להגשת דוח ה FBAR הינו 15 באוקטובר, 2024).

מהות השירות ומטרתו

החל משנת 2014 מתקיימים חילופי מידע בין ממשלות ארה"ב וישראל בנוגע לחשבונות הבנק והנכסים הפיננסיים ולהערכתנו מדובר בעניין של זמן עד שרשויות המס בארה"ב יגבשו דרך פעולה אפשרית על מנת לאכוף את חובת דיווח ה FBAR על אזרחים אמריקאים החיים בישראל ולכן מומלץ לא להקל ראש בנושא וכבר היום להסדיר את חובת הדיווח שלכם בדוח ה FBAR.

מאחר והמוסדות הפיננסיים בישראל החלו להיערך ליישום חוק ה FATCA ולהעברת הנתונים בשנים האחרונות בעלי חשבונות אשר מעוררים חשד להיותם אזרחים אמריקאים נדרשים לחתום על טופס W9. בעת החתימה על הטופס אתם מאפשרים לבנק להעביר את הדיווחים הנדרשים אודות קיום החשבון ל IRS ובהמשך במידה וקיימות הכנסות בחשבון ככל הנראה תקבלו טופס 1099 (שמוגש במקביל גם ל IRS) בו יפורטו הכנסותיכם השנתיות מהבנק.

חשוב לציין כי חתימה על טופס W9 אינה מהווה הגשה של דוח ה FBAR או דוח המס, להיפך לאחר שה IRS או משרד האוצר האמריקאי יקבל את הנתונים מהבנק או מהמוסד הפיננסי הוא יצפה לקבל מכם את דוח ה FBAR או דוח המס שבו יופיע המידע שהועבר לו ע"י המוסד הפיננסי. ככל שלא יוגש דוח קיימת חשיפה מיותרת לקנסות בגין אי הגשה או הגשה באיחור ולכן מומלץ להקדים ולדווח במועד.

מה כולל טופס FBAR?

הדיווח בדוח ה FBAR כולל את הנתונים הבאים:

  • סוג חשבון (בנק / ניירות ערך / אחר – לפי פירוט).
  • מספר החשבון המלא.
  • כתובת המוסד הפיננסי בו מוחזק החשבון.
  • גילוי אודות האם החשבון הינו חשבון שמוחזק בנפרד / במשותף או חשבון בו יש לכם זכות חתימה.
FBAR

מדוע חשוב להגיש את הדוח?

אי הגשת דוח במועד עשויה לגרור קנס בסכום שיכול להיות 10,000$ או 50% מיתרת החשבון הלא מדווח (לפי הסכום הגבוהה מבין השניים) – וזאת לכל חשבון שלא דווח. קנס לא פרופורציונאלי שעלול להסב נזק כלכלי כבד מאוד על בעל החשבון שאינו מדווח.

במצב בו מתקיימים חילופי מידע בין רשויות המס אין סיבה הגיונית לקחת סיכונים מיותרים ולהתחמק מהגשת הדוח, בטח במצב בו לא צפויה חבות מס למגיש הדוח.

fbar מה זה

איך למלא FBAR

את הדוח אפשר למלא ולהגיש באופן עצמאי באתר הבא

חשוב מאוד לשמור העתק מהדוח שהוגש וכן את מספר מזהה ההגשה (BSA Identifier) בכדי שאם יהיה צורך בעתיד להגיש דוח מתקן לא תהיה בעיה לעשות זאת.

הוראות מילוי דוח FBAR

הסתבכתם עם מילוי הדוח? יש לכם שאלות כלשהן? אנחנו כאן בשבילכם!
איך למלא fbar

שירותים נלווים שמקלים על החיים

בהתאם להוראות להגשת טופס ה – FBAR (Fincen Form 114), תחת ההגדרה של חשבונן פיננסי יכולים להיות כל אחד מהחשבונות הבאים: 

משרדנו יוכל לסייע לכם באיסוף וריכוז המידע הנדרש לצורך דיווח מלא ושלם של דוח ה FBAR

למה לבחור לעבוד איתנו?
פשוט וקל

לאורך השנים פיתחנו במשרד מתודולוגיית עבודה חדשנית לתקשורת מול הלקוח שמטרתה לייעל ולפשט את תהליכי עבודה על מנת שנוכל לסייע לכם ולמקד אתכם רק במסמכים והנתונים שאנחנו צריכים לקבל כדי להגיש את דוח המס באופן יסודי ובזמן.

חיסכון בזמן ובכסף

עזרו לנו לעזור לכם! כאשר אתם עובדים מולנו באון ליין נוכל לייעל את התהליך ולספק את השירות במהירות שיא

מקצועיות

צוות המשרד מורכב מרואי חשבון ואנשי מס שעברו הכשרות ממוקדות בישראל ובארה"ב לטובת מתן שירות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

תמחור הוגן ושקוף

מערכת תמחור חדשנית המשקללת מספר פרמטרים באופן יחסי והוגן דואגת לכך שהשירות יתומחר בהתאם למורכבות העבודה, רמת האחריות וזמן העבודה הצפוי שלנו על התיק.

סינרגיה

אנחנו אחד המשרדים הבודדים בארץ המסוגל לספק שירותי הגשת דיווחי מס בארה"ב ובישראל – זו עיקר המומחיות שלנו והיתרון היחסי שלנו בשוק ולכן מי שיבחר לעבוד איתנו בישראל ובארה"ב יכול להיות סמוך ובטוח שבחר במקום שיוכל לנהל את תהליך ההגשה בגישה הוליסטית ומקצועית על מנת להביא לתוצאת המס האופטימלית עבורו.

עמרי ביטס
ממליצים עלינו
״
״
לקריאה נוספת
מילוי בקשה tax identification number israel
מה זה Tax ID?

TAX ID הוא מספר זיהוי של נישומים משלמי מיסים בארצות הברית. בשמו הרשמי הוא מכונה Individual Taxpayer Identification או ITIN. באמצעות מספר הזיהוי הזה הנישומים

קרא עוד
מס סניף בארצות הברית
מס סניף בארצות הברית

מס סניף, או בשמו הרשמי – מס רווחי סניף (Branch income), הוא מס שממשלת ארצות הברית מטילה על רווחים של תאגידים זרים שמפעילים סניפים או

קרא עוד
fatca - פטקה
FATCA בישראל

אזרחים אמריקאים שמנהלים חשבונות בתאגידים בנקאיים או במוסדות פיננסיים מחוץ לארצות הברית, מודעים לחובת הדיווח שלהם אך לא בהכרח בקיאים בדקויות של החוק. מהסיבה הזאת

קרא עוד

תפריט נגישות