ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

הנפקת מס' מזהה לצרכי מס בארה"ב ITIN

דו"ח מס שיוגש ללא מס' ITIN  עשוי ליצור קושי בקבלת החזרי מס או בשיוך תשלום מס שבוצע ולכן המלצתנו הינה להקדים ולקבל את מס' ה – ITIN מיד עם ביצוע ההשקעה בארה"ב. 

itin מה זה?

אז מה זה ITIN? מדובר במספר זיהוי לצרכי מס בארה"ב, אשר מופק על ידי ה – IRS לכל אדם אשר אינו אמריקאי וחייב בהגשת דוח מס בארה"ב. מספר ה – ITIN  הינו סוג של מספר "תעודת הזהות" מול רשויות המס בארה"ב, ויש לציין אותו בכל דוח מס שמוגש לרשויות בארה"ב. מספר ה ITIN משמש כמספר זיהוי לצרכי מס בלבד ואינו מקנה זכות לעבוד בארה"ב, לקבל בהמשך Social Security Number או כל הטבה אחרת בארה"ב.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

ITIN

בשנים האחרונות החמיר ה – IRS את דרישותיו להוכחת זהות המבקשים מספר ITIN. לפיכך, ה- IRS  דורש כי לבקשה יצורפו מסמכי זיהוי מקוריים, או לחילופין כי אימות המסמכים המקוריים בבקשה יעשה באמצעות סוכנים מורשים של ה – IRS (Certified Accepted Agents). משרד רו"ח ביטס מתמחה בתחום של מיסוי אמריקאי והינו סוכן מורשה של ה-IRS לבקשת מספרי  ITIN ולכן כאשר הבקשה מוגשת דרכנו אין צורך לשלוח דרכון מקורי וניתן להסתפק בצילום דרכון בצירוף טופס אימות שלנו.

מהן הסיבות להנפקת בקשה ל-itin?

  • כניסה להשקעה בנדל"ן בארה"ב בהחזקה ישירה או באמצעות שותפות להשקעה בנדל"ן.
  • בני זוג שרק אחד מהם אזרח אמריקאי ובכל זאת מעוניינים להגיש דוח משותף כדי לנצל את מדרגות המס המוטבות.
  • חלק מהבנקים האמריקאים דורשים מהלקוח לספק מספר ITIN בכדי לפתוח חשבון בנק אצלם.
ITIN

מה התוקף של הבקשה וכיצד בודקים אותה?

תוקף של מספר ITIN שלא נעשה בו שימוש באחת משלוש שנות המס האחרונות יפוג באופן אוטומטי.

בשנים האחרונות ה IRS מתחיל לדלל גם מספרי ITIN שכן נעשה בהם שימוש באחת משלוש שנות המס האחרונות, אך הופקו לפני המון שנים, במקרה כזה הנישום מקבל הודעה מה IRS בה רשום מתי צפוי לפוג התוקף של המספר ומבקש ממנו להגיש בקשה לחידוש על מנת להמשיך ולהשתמש במספר.

itin מה זה

כיצד ניתן להגיש בקשה?

בקשה למספר ITIN מוגשת על גבי טופס W-7, בנוסף לטופס יש לספק טופס אימות למסמכים המזהים המצורפים לבקשה החתום על ידי מאמת מורשה מטעם ה IRS (CAA).

מה זה itin

טופס W-7

טופס W-7 להורדה

הוראות מילוי לטופס W-7

הסתבכתם עם מילוי הטופס? יש לכם שאלות כלשהן? אנחנו כאן בשבילכם!

שאלות ותשובות נפוצות על ITIN

איך ניתן לקבל מס' ITIN?

על מנת לקבל מספר ITIN יש להגיש בקשה מסודרת ל- IRS  הכוללת פרטים אישיים, מסמכים המוכיחים את זהותך (כגון דרכון) ופירוט לגבי הסיבה לבקשת ITIN לדוגמה, אני שותף בLLC - או מחזיק נכס בארה"ב וחייב בהגשת דוחות מס בארה"ב.

האם צריך לבטל ITIN שלא עושים בו שימוש?

מספר ITIN אשר לא נעשה בו שימוש במשך 5 שנים רצופות יבוטל אוטומטית לכן אין צורך לבטל את המספר באופן אקטיבי והוא יבוטל באופן אוטומטי לאחר 5 שנים ללא הגשת דוחות בארה"ב.

מהם המסמכים שיש להעביר על מנת להכין בקשה למספר ITIN?

יש למלא שאלון לקוח ולצרף סריקה ברורה של הדרכון ואשרת שהייה (ויזה) אמריקאית (במידה וקיימת), לאחר השלמת המסמכים הנדרשים נוכל לבצע תהליך קצר של אימות הדרכון שלאחריו נגיש את הבקשה בצירוף המסמכים הנלווים ל IRS.

כמה זמן לוקח לקבל מספר ITIN?

בדר"כ פרק הזמן לאישור הבקשה למספר ITIN הינו בין 8 עד 12 שבועות ממועד משלוח הבקשה.

כדאי לדעת

במידה ויש לך מספר Social Security מארה"ב (לדוגמא אם גרת בעבר בארה"ב, היית סטודנט בארה"ב וכדומה) אינך חייב לבקש מספר ITIN וניתן להשתמש במספר ה-social Security – שלך כמספר זיהוי.

למה לבחור לעבוד איתנו?

פשוט וקל

לאורך השנים פיתחנו במשרד מתודולוגיית עבודה חדשנית לתקשורת מול הלקוח שמטרתה לייעל ולפשט את תהליכי עבודה על מנת שנוכל לסייע לכם ולמקד אתכם רק במסמכים והנתונים שאנחנו צריכים לקבל כדי להגיש את דוח המס באופן יסודי ובזמן.

חיסכון בזמן ובכסף

עזרו לנו לעזור לכם! כאשר אתם עובדים מולנו באון ליין נוכל לייעל את התהליך ולספק את השירות במהירות שיא

מקצועיות

צוות המשרד מורכב מרואי חשבון ואנשי מס שעברו הכשרות ממוקדות בישראל ובארה"ב לטובת מתן שירות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

תמחור הוגן ושקוף

מערכת תמחור חדשנית המשקללת מספר פרמטרים באופן יחסי והוגן דואגת לכך שהשירות יתומחר בהתאם למורכבות העבודה, רמת האחריות וזמן העבודה הצפוי שלנו על התיק.

סינרגיה

אנחנו אחד המשרדים הבודדים בארץ המסוגל לספק שירותי הגשת דיווחי מס בארה"ב ובישראל – זו עיקר המומחיות שלנו והיתרון היחסי שלנו בשוק ולכן מי שיבחר לעבוד איתנו בישראל ובארה"ב יכול להיות סמוך ובטוח שבחר במקום שיוכל לנהל את תהליך ההגשה בגישה הוליסטית ומקצועית על מנת להביא לתוצאת המס האופטימלית עבורו.

רואה חשבון רואי ביטס - מומחה למיסוי ארה״ב-ישראל
ממליצים עלינו
״
״
לקריאה נוספת
RSU - מניות חסומות
מה זה RSU – מניות חסומות

אם אתה שוקלים לתת לעובדים שלכם תגמול הוני, ייתכן ששמעתם על מניות חסומות ועל RSU. השאלה המתבקשת היא אם אתם מבינים מהן מניות חסומות, ומה

קרא עוד

תפריט נגישות