ליצירת קשר וייעוץ מקצועי

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

מס סניף בארצות הברית

מס סניף בארצות הברית
תוכן עניינים

מס סניף, או בשמו הרשמי – מס רווחי סניף (Branch income), הוא מס שממשלת ארצות הברית מטילה על רווחים של תאגידים זרים שמפעילים סניפים או מוסדות בגבולותיה. לפי חוקי המס בארצות הברית תאגידים זרים מחויבים בתשלום מיסים על הכנסות ורווחים שמקורם בארצות הברית לרבות הכנסות שהצטברו בסניפים או מוסדות מקומיים.

מס סניף מוטל על תאגידים נוסף על מס ההכנסה שהם ממילא מחויבים לשלם לממשלת ארצות הברית. שיעורי מס הסניף הם שלושים אחוזים מההכנסות שהתקבלו בסניפים או במוסדות המקומיים.

חשוב להדגיש שבנסיבות מסוימות אפשר לקבל פטור ממס סניף אם אמנת המס שנחתמה בין מדינת המוצא של התאגיד ובין ארצות הברית מאפשרת זאת. חשוב לציין שמס סניף מנוכה בנפרד ממס על דיבידנדים שמוטל גם הוא על תאגידים זרים. מס על דיבידנדים מנוכה במקור, ואילו מס רווחי סניף חל אך ורק על הרווחים שמרוויח הסניף או המוסד המקומי של התאגיד.

 

מנהלים חברה או תאגיד ומפעילים סניפים מקומיים בארצות הברית? המאמר הזה הוא בשבילכם. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת על מס סניף.

 

מהו מס סניף בארצות הברית?

אם החברה שלכם מפעילה סניפים מקומיים בארצות הברית, יש כמה היבטי מיסוי שעשויים להיות רלוונטיים לכם. הינה הם בתמצית:

  • מס סניף הוא מס החל על הכנסות של סניפים או מוסדות הפועלים בארצות הברית ושייכים לחברות או לתאגידים זרים. מס זה מתווסף למס ההכנסה הרגיל החל על תאגידים זרים שפועלים בארצות הברית.
  • שיעורי מס הסניף הם שלושים אחוזים מההכנסות של הסניף או של המוסד המקומי. עם זאת, אפשר להפחית את שיעורי המס או לקבל פטור ממנו אם אמנת המס הרלוונטית לתאגיד הזר מאפשרת זאת.
  • כדי לחשב את שיעורי מס הסניף יש להעריך את רווחי הנטו של הסניף ולהפחית ממנו את זיכויי מס שהסניף זכאי להם.
  • מס סניף מגן על ההכנסה השוטפת של ממשלת ארצות הברית ומונע מתאגידים זרים להשתמט מתשלום מיסים.
  • מס סניף מחושב בנפרד ממס על דיבידנדים שמוטל על תאגידים זרים ומנוכה במקור. מס סניף הוא מס על הרווחים שמרוויח הסניף או מוסד בעצמו.

תהליך חישוב שיעורי מס הסניף עלול להיות מורכב ומאתגר. אם אתם נדרשים לשלם מס סניף על פעילות החברה שלכם בארצות הברית, דברו איתנו. צוות משרד ביטס יעזור לכם לברר את שיעורי המס החלים עליכם ויוודא שאתם עומדים בו כחוק.

 

איך תדעו אם אתם צריכים לשלם מס סניף?

תאגיד זר עשוי להידרש לשלם מס סניף בארצות הברית רק אם הוא מפעיל סניפים או מוסדות מקומיים בגבולות ארצות הברית ומרוויח הכנסה מהפעילות שלהם. כדי לקבוע אם התאגיד שאתם מנהלים חייב לשלם מס סניף, עליכם להניח שאם אתם מפעילים סניפים מקומיים או מוסדות קבע בארצות הברית, אתם צריכים לשלם מס סניף על הכנסותיהם.

סניף מקומי או מוסד הם משרד, חנות, מפעל, מחסן או כל מתקן מסחרי או תעשייתי פעיל ששייך לתאגיד זר ומרוויח הכנסות. אם התאגיד הזר מפעיל סניפים מקומיים או מוסדות קבע בארצות הברית, עליו לנכות את מס הסניף מההכנסות שלהם. תאגיד זר שפועל בארצות הברית יכול לשלם שיעורי מס סניף מופחתים או לקבל פטור מתשלום מס סניף אם אמנת המס הרלוונטית למדינת המוצא שלו מאפשרת זאת.

 

כיצד לקבל פטור מתשלום מס סניף?

כיוון שישראל חתומה על אמנת מס עם ארצות הברית, ייתכן מאוד שהסניפים המקומיים של התאגיד שלכם פטורים מתשלום מס סניף. כדי לברר את הסוגיה הזאת כדאי להתייעץ עם צוות רואי החשבון של משרד ביטס ולהבטיח שהסניפים המקומיים שלכם פועלים כחוק ועומדים בכל דרישות המס גם המקומיות וגם הפדרליות.

עמרי ביטס - רואה חשבון אמריקאי-ישראלי
עמרי ביטס - רואה חשבון אמריקאי-ישראלי

רואה חשבון מוסמך וחבר בלשכת רואי החשבון בישראל. מוסמך מטעם רשות המס הפדרלית האמריקאית (IRS), ניסיון של שנים בייצוג נישומים בארצות הברית. השכלה מקיפה בחשבונאות ובכלכלה מאוניברסיטת חיפה וניסיון רב בתחומי המיסוי הבין־לאומי.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

מידע מקצועי נוסף
חיפוש

תפריט נגישות